Ebben az írásban a 2010 tavaszán Magyarországon is kapható Nike 6.0 Zoom Oncore cipőkből szemezgetek. A cikkben szereplő színekből van nagyobb esélyed találkozni az üzletek polcain és a webshopokban, de ezek mellett egy-két kisebb darabszámban érkező csemegét is kifoghatsz 🙂 A tavaszi Nike 6.0 Zoom Oncore felhozatal a tovább után, a friss Air Mogan cipők legjavához pedig kattints ide!

Nike 6.0 Zoom Oncore cipők válogatás a 2010 tavaszi itthoni választékból
Először egy kis magyarázat a végtelen hosszú névre, amivel a Nike csapat a cipőit illeti: A „Nike 6.0” ugyebár egyértelmű, a „Zoom” a légtalp típusát jelzi, az „Oncore” a modellnév és akkor még vannak a változatok: a „sima” Oncore a félcipő, a magas szárú az Oncore High és a továbbpimpelt félcipő az Oncore 2.
Lássunk elsőként, hogy milyen Zoom Oncore félcipők lesznek a 2010-es tavaszi kínálatban. Ezek a cipők a bőr, nubukbőr és hasított bőr kombinációjából készült felsőrésszel, a szellőzés érdekében kialakított finom perforálással és hálós nyelvvel tényleg tök jól kidolgozottak. A technikai felkészültség rendben van: a talp teljes hosszában végighúzódó Phylon ütődéscsillapító réteg és a névadó Zoom légbetét (mindkettőről olvashatsz egy kis bemutatót a cikk végén) gondoskodnak a rázós érkezések puhításáról. Az biztos, hogy a konzervatívabb ízlésű uraknak fog jobban bejönni a felhozatal: a színek tekintetében a szürke-fekete-kékeszöld és a fekete-fehér-szürke is elég biztonsági megoldás. Ezeket a cipőket valamivel 22.000 Ft alatt tudod megvenni itthon.

2010 tavaszi, itthon is kapható Nike 6.0 Zoom Oncore cipők
A Zoom Oncore 2 cipőknek a technikai tudását némileg felturbózták: a sima Oncore jó tulajdonságait megtartva a kritikus részeken mesterséges bőrre cserélték a bőrt, a Zoom légbetétnek meg nyitottak egy kis ablakot 🙂 A kettes szériának már a megjelenése is frissebb, nekem főleg ez a világoskék kombináció jön be és itt a szürkeáranyalatos is vidámabb összhatást kelt ezekkel a mintás részekkel. Megérik azt az ezrest, amivel drágábbak az alap Oncore-nál.

Magyarországon is megvehető 2010 tavaszi Nike Zoom Oncore 2 cipők
Egy kis talpösszehasonlítás: A Zoom Oncore 2 talpa tapadósabb gumiból készül, mint a sima Oncore-é. Az Oncore 2 sűrű halszálka talpmitázata jobbnak tűnik deszkázásra, a sima Oncore +/- mélyebb mintázata pedig mintha a BMX-es pedáltüskékhez passzolna jobban. Ezt persze a használók fogják eldönteni: ha van tapasztalatod a cipőkkel, akkor mondd el a nekünk is a hozzászólásokban!

Nike 6.0 Zoom Oncore talp összehasonlítás: bal oldalon az Oncore, jobb oldalon az Oncore 2
Végül, de nem utolsósorban itt a magas szárú modell, az Oncore High. Ez a sima Oncore magasított változata, alapos bokavédelmet nyújtva. Szerintem ez egy nagyon stílusos 6.0 cipő, nemcsak a magas szára bevállalós, hanem a színekben is. Még 2009 év végén írtam egy kis bemutatót erről a modellről, olvasd el ha van kedved. Most csak annyit tennék hozzá, hogy az új 2010 tavaszi színe is bejön 😀 A képen látható és a tavalyi népszerű kék-narancs szürke színkombó is kapható lesz itthon, 23.000 Ft környékén.

Nike 6.0 Zoom Oncore High 2010 tavasz – ezt Magyarországon is megkapod!
Mi az Air Zoom és a Phylon?
A Nike-nál többféle légtalp létezik, amikben persze nem levegő van, hanem sűrített gáz. Az első légbetétek inkább egy nagy felfújt párnára hasonlítottak. Az Air Zoom 1995-ben jelent meg a Nike cipőkben és lapossága miatt ez a legalkalmasabb az extrém sportokhoz és a kosárlabdára: az alacsonyabb talp csökkenti annak kockázatát, hogy kiforduljon a bokád. További előnye, hogy tetszőlegesen formázható, így már nem csak a sarok, de a lábujjak alá is beformázható. Mivel laposabb, ezért dinamikusabban reagál gyors helyváltoztatásoknál illetve jobban tudod irányítani a deszkát.
A talpleírásoknál gyakran előkerül az EVA (etil-vinil-acetát), mint a középtalpak kedvelt anyaga ütődéscsillapító tulajdonságai miatt. Az EVA egy habosított műanyag, amit sajtolnak, majd méretre vágva behelyezik a cipőbe mint a szivacsot. A Nike tervező csapata ezt fejlesztette tovább, a Phylon egy olyan EVA anyag, amit nem kivágnak, hanem formába öntenek és még kis gázbuborékokat is befújnak közben, így egy formázottabb és szellősebb anyag jön létre, még jobb ütéselnyelési tulajdonságokkal.
hol van az a bolt
cső nem tudja vki hol lehet kapni azt a fehér-fekete-lila Zoom Oncore 2-t ami a képen is van?? már egy ideje keresem, de sehol semmi ://
Heyho, én ma délelőtt vettem egy szürke Oncore High-t, nagyon durván jó, eredetileg nem is ezt néztem ki, hanem egy sima 6.0-ás Air Mogan Midet, de ez mérföldkövekkel jobb, szerintem kényelmesebb is.
Az Oncore High faszán néz ki, de azért a jó öreg Air Mogan is szép 🙂
helló azt szerném kérdezni hogy hol lehet venni Nike 6.0 Zoom Oncore 2-t?
Hát ahol van 6.0, ott ezt is meg kell, hogy találd!
tutututututtikk a cipők
mennyibe fájnak a 6.0-ák?
Én utcára használok egy nike 6.0 zoom oncore high-ot.
Én meg vagyok elégedve vele nekem nagyon tetszik.
Sztem eszméletlen kényelmesek a nike cippők érdemes kiadni értük a pénzt mert elég sokáááig is birjáák ..sokfélecipőőm volt de a nike a legjobb és sztem ez az egyik legjobban strapa biró cipő.
Nekem is 6.0 Oncore high-om van és teljesen jó. Neutral Grey színben szóval még menő is.ajánlom.
Szasz! Szerintem nézd meg a Váci utcában a Footlocker-ben. Múltkor voltam és nagyon jó cipők voltak.
Nem tudja valaki hol lehet venni Nike 6.0-át(tépőzáras), mert West end meg ilyen helyeken néztem de elég gyér a kollekció és méretek sincsenek. Ha valaki tudna egy jó márkaboltot, ahol több színben lehet esteleg kapni?!??
Szandi, nézd meg esetleg még az Arenában vagy a Mammutban a Gokerben…
Kedves ekioner!
Az Air Contra cipő nem NIKE 6.0, hanem BAS (Branded Actions Sport). Ez annyit jelent a NIKE-nál, hogy a „hierarchia” legalján helyezkedik el.
A legkülönlegesebb cipők a NIKE SB termékek, amik hardcore gördeszkásoknak (lásd, pl. a pro ridereket, mint Omar Salazar, Paul Rodriguez, Stefan Janoski), és sneaker/divat őrülteknek készülnek (pl. Dunkok). Éppen ezért csak a core gördeszkás/sneaker boltokban kaphatóak világszerte, így itthon is (pl. Ollie SK8 Shop, Mono).
Ezt követi a NIKE 6.0, amit csak deszkás/BMX-es boltokban lehet megkapni (pl. Mammut-Goker; WCC-Goker/Otherside; Bp. Árkád, Bp. Aréna; Offline Webshop; Győr, Király utca, Ollie SK8 Shop-Szeged/Békéscsaba, Dunaújváros, stb.), ezek a termékek megfelelnek a deszkások, és a BMX-esek igényeinek, és bírják is a gyűrődést.
A BAS cipők a „followerek”, divat iránt fogékonyaknak készül, de nem kifejezetten sportolásra, napi deszkázásra, BMX-ezésre (a Playersroom hálózatában kaphatóak csak).
Ha BMX-re használnád a cipőt, akkor én félmagasat ajánlanék, vagy magasat (Mogan Mid, Oncore High). Ha deszkázásra, akkor jók az alacsonyak is (Oncore 2, Mogan).
A cipők talpa különbözik egymástól így a BMX-esek visszajelzése alapján (Josa Dani, Farie) a plusz-mínuszos talp jó tapadást nyújt a pedál tüskéken. Míg a deszkázáshoz jobbak lehetnek az összefüggőbb, így nagyobb felületen érintkező talpak (pl. Mogan2, Zoom Oncore2).
Remélem segítségedre voltam!
Üdv,
András
Na Jocc. !
Találtál valami jó cipőt? :$
xJudytx örökre leköteleztél, holnap el is nézek az üzletbe és bevásárlok azt hiszem.
Aha, xjudytx, múltkor én is voltam ott, nagyon király üzlet, tök sok nike van elég olcsón!
Sziasztok!
Pont ma voltam a Móricz Zsigmond körtéri Outlet Store üzletben, és ott kapható a Nike Braata cipő, fekete színben. Tavalyi kollekcióból is van egy pár szép példányuk, és mindegyik le van árazva!!!!
Na Jocc, beszéltem a sráccal, aki a 6.0-t Nike-nál csinálja és idén tavasszal nem lesz Brataa itthon de lehet, hogy tud neked szerezni külföldről. A többit mailben…
Megadtam a mailt, és köszi előre is. ^^
Igen, az Aréna plázában található Nike boltból származik az egyik ismerősöm fekete Braata-ja. A leírások szerint női példány az a cipellő, de azok a népies virágminták egzotikussá, míg a fekete szín a metálkemény beütést növeli, hogy senki meg nem mondaná, hogy nem hímeknek tervezték. Extázisba esek ahányszor csak látom azt a cipőt. <3 Nem is lenne szívem bicózni benne, nehogy szétszedje a pedál. 😀
Hát ennek tényleg utána kell nézni akkor 😉 Adj meg egy valódi e-mail címet a hozzászólásnál (csak én látom, mint admin) és szívesen küldök neked egy mailt is, hogy mit válaszoltak a Nike-sok…
Nem tudjátok véletlenül , hogy a Nike BRAATA cipőkből a feketén kívül lehet-e kapni még a többi színkombinációt itthon? Valami iszonyat k*rva jól néznek ki. Link alant:
http://www.freshngood.com/wp-content/uploads/2009/6/nike-6.0-braata-purple.jpg
http://www.kicksonfire.com/wp-content/uploads/2009/05/nike_60_fall_09_braata.jpg
(Nem akartam elbaszni a linkelőkódokkal a linkeket, mert nem tudom, hogy lehet-e egyáltalán.)
Hát én úgy tudom, hogy idén tavasszal ilyen cipő nem fog jönni Magyarországra… azt mondod, hogy itthon láttál ilyet feketében? Nekem nem rémlik, persze attól még lehetett 😀
és akkor ezek tavasszal jönnek az üzletekbe?
Hát az itt bemutatott cipők nagy része úgy tudom, hogy már az üzletekbe is megjött, ami még nem, az meg március folyamán… szóval gyakorlatilag már itt is vannak 🙂
a magasszárú eléggé adja
Hát ahhoz a részletességhez minimum megszállottnak és könnyűipari mérnöknek kell lenni egyszerre 🙂 Viszont azt támogatom, hogy ha valaki vesz egy olyan cipőt, amiről egy cikkünk szól, írjon pár sort a hozzászólásokban, hogy mennyire elégedett vele (és persze azt is írja le, hogy mire használja: utca/deszka/bicó, mert nem mindegy)
Megköszönném ha valaki írna egy hasonlóan kiterjedt véleményt a nike cipőkről mint ami az adidas busenitzről megjelent:D Főleg a tapadásról, mert nem szeretném potyára megvenni… az Air contra halálosan rossz volt… Előre is kösz.
szarok
széééépek