Na hát akkor öveket becsatolni kérem, trigger warning és minden ilyesmi, mert rázós pár száz karakter áll előttünk. A Jordan 1 -ről lesz szó, egy igazi IKONról. Az AJ1-est lehet szeretni vagy nem szeretni (bár ez szerintem 90-10 arányban áll meg a szeretni irányába). De sajnos ami mostanában zajlik a Jordan brand háza táján az nekem kicsit sok! Bővebb kifejtés a cikkben, csekkoljátok le!
Jordan 1 – ikon több szempontból
Nos, lássuk a rövid történelmet (bővebben meg itt 😉 Az első J1 nem korábban, mint 1985-ben jelent meg a boltok polcain. Azóta pedig igazi nehézsúlyú bajnok, ha sneakerről van szó. A Bred, Royal, Chicago (…) mind-mind olyan lépő, amit bármelyik feltörekvő sneakerhead szívesen tud a kollekcióján belül.
És hogy miért is savanyú sok gyűjtő/sneaker kedvelő szája íze? Csak az elmúlt évben közel 60 (!) különböző Air Jordan 1 modell látta meg a napvilágot. Ráadásul az elkövetkező releaseket elnézve idén sem spórolnak majd velük. Egyértelmű, hogy a brand egyik „fejőstehene lett” lett és egyre gyakrabban találkozhatunk vele akciósan. Olyan modellek is többet ülnek, amelyekért régen ölte egymást a nép. Persze elsőre azt mondhatnánk hogy szép, meg jó, miért baj ha sok van belőle?
Miért baj?
Olyan ez kicsit, mint amikor az ember egy nagyon sikeres sportolót vagy művészt lát szép lassan elmúlni. Fáj nézni. Az ikonból szépen lassan nép-cipő lesz/lett. Bizonyára mindannyian emlékeztek még, mekkora újdonság és láz övezte régen az Ultra Boost-ot, NMD-t. Sok lett, elérhető lett, bele is süppedt a modellek többsége az átlagos kategóriába. Bár persze nem teljesen összehasonlítható, de az fix, hogy a Jordan I megjelenése óta nem került piacra ekkora tömeggyártásban.
Szóval zárásként azt tudnám mondani, hogy imádjuk, gyönyörű és ikonikus. Csak szerintem pihentessük egy kicsit, hogy a hamvaiból feltámadva megkaphassa a modell, azt a tényleges elismerést és rajongást ami jár.