Már jónéhány cipőtiszítós cikkemet olvashattátok itt a blogon, most pedig közkívánatra elkészült az első videó is, melyben egy (valamikor) fehér adidas sneakert mosok ki – kizárólag kézműves eszközökkel. Ultra Boost tiszítás videó és cikk a tovább után!
Mit jelent ez? Például, hogy nem csak bevágom a mosógépbe, hogy „lesz, ami lesz” (centrizésre azért én is használom), illetve nem méregdrága, külföldről berendelhető sneaker tisztító szerekkel távolítom el a koszt a cipőről, hanem a minden háztartásban fellelhető hétköznapi termékekkel.
Nézd meg a videót!
Ha pedig inkább olvasni szeretsz…
Így lesz szép tiszta az Ultra Boost cipőd 10 egyszerű lépésben:
Cipőfűzők és talpbetétek eltávolítása
Vedd ki a cipőfűzőket és a talpbetéteket! Ezeket mindig külön mosd a cipőtől.
Talptisztítás
Tisztítsd le a talpat folyékony súrolószerrel és puha szivaccsal (nem a dörzsis felével) vagy körömkefével (attól függ, mennyire makacs a szennyeződés).
Műanyag panelek tisztítása
Aztán jöhetnek a műanyag részek, a cage és a sarokrész, ugyanezzel a módszerrel. Egy tipp, hogy makacsabb szennyeződésekre rámehetsz egy acetonos kendővel (először csak egy kis részen próbáld ki, hogy mit csinál!)
Felsőrész tisztítás
Jön a felsőrész tisztítása: a szivacs puha felével és folyékony mosószerrel/mosóporral végig kell dörzsölni a cipőket először kívül, majd belül is (főleg ha sokat viselted mezítláb a cipőt). Vannak részek, amikre külön fordíts figyelmet: pl. az orr vagy a sarokpánt, vagy a boka környéke, ahol a nadrág befoghatja (pinrollozók előnyben 🙂
Áztatás mosószeres vízben
Ha megvolt a bedörzsölés, akkor érdemes egy negyedórára még ázni hagyni folyékony mosószeres vízben (talppal felfelé, a lényed, hogy a felsőrész ázzon).
Fűzők és talpbetét kitiszítása
A várakozási időt arra lehet használni, hogy kimosd a fűzőket és a talpbetéteket. A fűzőkhöz is jó a folyékony szappan/tisztítószer/mosópor – itt kézmosást utánozva dörzsöld össze a fűzőket.
A talpbetéteket szintén mosószerrel és körömkefével kell dörzsölni, hosszában, erős mozdulatokkal. A lábujjak és a sarok alatti rész a legfontosabbak. Ha készen vagy, öblítsd le őket alaposan és mehetnek ázni a cipők mellé még egy kicsit.
Precíziós tisztítás fogkefével
Ha letelt az ázási idő, alaposan nézd át a cipőt, hogy hol maradt rajta még látható szennyeződés: a „precíziós” tisztítás során használj fogkefét és ugyanazt a szert a felsőrészre/talpra, amit használtál. A felsőrészen (csak ha fehér a cipő!) még szóba jöhet folttisztító is a nagyon makacs maradványokra.
Öblítés
Jöhet az öblítés: szintén egy negyedórára áztasd be a cipőket fejjel lefelé langyos-hűvös öblítős vízbe.
Centrifugálás
Az öblítés után jöhet a centrifugálás: ezzel nagyon le lehet rövidíteni a száradási időt. Ha pedig nincs meleg idő, amikor aránylag könnyen szárad a cipő, még fontosabb: ha sokáig tart a száradás, akár bele is büdösödhet a víz a cipőbe. Tedd bele egy mosózsákba (egy régi párnahuzat és egy gumi is megteszi). Kímélő, alacsony fordulatszámú centrizést válassz, ez nemcsak a cipőnek, de a mosógépnek is jó. Nem kifejezetten arra találták ki a dobot, hogy egy pár cipő pattogjon benne…
Száradás
Már csak a szárítás van hátra: elég a szabad, meleg levegő, a tűző napot lehetőleg kerüld, az árnyékban is ugyanúgy megszárad… Ha tél van, akkor tedd a radiátor közelébe, de sose rá, hanem csak mellé vagy alá.
Végeredmény: 100% clean Ultra Boost 🙂
Ultra Boost cipők a sneakerbox.hu shopban
Ha esetleg már menthetetlen (moshatatlan) lenne az új cipőd, vagy csak simán szeretnél valami új színállást beszerezni az UB-ből, akkor csekkold a shop aktuális választékát!
Üdvözlöm!
Olyan kérdésem lenne, hogy a Yeezy black pirate cipőt hogy és mivel tisztítsam meg teljesen?
Nem mertem hozzányúlni, mert féltem.
Köszönöm a választ előre is!
Nem kell félned tőle 🙂 Primeknit felsőrésze van, pont mint egy Ultra Boostnak – ugyanígy tisztíthatod, csak arra figyelj, hogy ne használj fehérítő tartalmú szert.
Adidas deeruptot is így kéne tisztítani?
Lehet így, csak óvatosan a hálós rész tisztításakor!
Szia! Adidas yeezy boost 350 v2 triple white-nak a talpát is le tudom ezzel a technikával takarítani?
Szia, persze!
Szia,
4 hónapos Ultra Boost…mindkét talpa kettétört. Visszavittem, gondoltam kicserélik.
Elküldték bevizsgáltatni, ahol az az eredmény született, hogy mosószer,ill öblítő illatú volt a cipő(ez nem igaz) és hogy nem megfelelően tisztítottam, ezért nem cserélik ki.
Minimálisan nedves szivaccsal óvatosan törölgettem, így tisztítottam,de ezt sem naponta…4 pár másik cipővel hordtam párhuzamosan…..
Nem hiszem,hogy ezt a cipőt nem lehet mosógépben mosni!Amilyen drága,annyira strapabírónak is kéne lennie…nem?Pf,a centrifugától már nem lesz baja?
Egy cipőnek nem tesz jót, ha hánykolódik egy vízzel teli dobban. De nem kötelező elhinni, ha akarod, akkor mosd mosógépben 🙂
Nagyon hasznos cikk volt 🙂 viszont van olyan cipőm is amiből nem kiszedhető a talpbetét (bele van gyárilag ragasztva) ahhoz milyen eljárást javasoltok? 😀
Tamás, benyúlsz mosószeres szivaccsal vagy puha kefével és súrolod, ahogy éred 😉