A „Roshe kategória” újabb darabbal bővült, ezúttal pedig nem más, mint az egyre sikeresebb magyar márka, a Dorko nevezett be néhány darabbal a könnyű, letisztult, félcipők versenyébe. Persze én személy szerint magáért az egyszerű Roshe-kért is rajongok, azonban a Dorko új kollekciójának központi darabja, ami a neves reneszánsz festő Botticelli egyik legismertebb képéből inspirálódott snaeker abszolút szerelem lett. A tovább után elolvashatjátok miért.

A Dorko Vénusz-cipője
A Dorko márkért felelős csapat a kérdésünkre elmondta, hogy számukra fontos, hogy magyar művészekkel dolgozzanak együtt, így ezt a csodasneakert is egy magyar fiatalembernek köszönhetjük. A cipő tervezője a márkával már sokadik ízben kollaboráló Koby, akinek művészetét nehéz lenne behatárolni, de nem is áll szándékunkban semmilyen skatulyába zárni. Koby egyetemi évei alatt bútorok tervezésére specializálódott, majd belsőépítészet, a fotóművészet és a szobrászat területén is tapasztalatokat szerzett, most pedig a Dorko termékeit díszíti merész és egyedi grafikáival, illetve idén tavasszal ilyen mesés reneszánsz festménnyel.

A „Roshe” kategória legújabb tagja reneszánsz köntösbe bújva.
A Vénusz-cipő tökéletesen beleillik a Gergő által nemrég megfogalmazott, „Roshe kategória” alapkoncepciójába, a könnyű talp és az egyszerűség maradt a pipát és a printeket pedig egy sokkal különlegesebb minta helyettesíti. A sneaker orrészén magát Vénuszt, illetve az ő arcképét láthatjuk, miközben az oldalait az őt a szárazföld felé fújó szélistenek alakja, illetve a partra segítő ifjú Grácia képe látható. Külön tetszik, hogy a festmény nem túl élénk színeit piros szegélyekkel és fűzővel egészítették ki, aminek pedig a fehér talprész ad tökéletes kontrasztot. Valahogy nagyon egybe van az egész, kicsit elfogult vagyok persze, egyik kedvenc festményem ez a kép és tényleg könnybe lábadt szemekkel vettem tudomást arról, hogy ez bizony nincs női méretben.
A cipőt a Players Room üzleteiben vagy webshopjában szerezhetitek be, 29 999 Ft-ért (ha van PlayersClub kártyátok, akkor 5000 Ft-tal olcsóbban). Ha esetleg éppen nem elérhető, akkor kis türelem, a Dorko csapat tájékoztatása szerint hamarosan újabb adag várható a színállásból.

„Vénusz újjászületése”

„Brand of art”
Egy kis művtöri
Sandro Botticelli az itáliai reneszánsz egyik legkiemelkedőbb alakja volt, képeinek témái a klasszikus filozófia témák voltak, melyeket mitológiai környezetbe helyezett és a Medici-család tagjaival ábrázolt, a kor nőideáljának megfelelően lefestve. Műveit, így a Vénusz születését is a mitológiában, a filozófiában és irodalomban is jártas művelt közönségnek szánta, akik meg tudták fejteni a kép allegóriáját, ami egyébként a korban népszerű felfogás szerint a szépség, a szellem, az anyag, az eszme és természet egyesülése. Érdekesség még, hogy egyes hivatalos bizonyítékokkal nem alátámasztható kutatások szerint Esztergomban, Vitéz János dolgozószobájában is található egy Botticelli freskó, amiről művészettörténész körökben a mai napig ádáz vitákat képesek folytatni, a szoba azonban Botticelli freskója ide vagy oda, már elnyerte az „Európai Örökség” címet.

Sandro Botticelli – Vénusz születése (1484)