Az köztudott, hogy a Nike a futócipők fejlesztésének egyik éllovasa, és megannyi újdonsággal előrukkolt már. Most elhoztam nektek a gyártó legújabb innovációját, mely a kényelem egy új dimenzióját tárja elénk a Joyride Run Flyknit modellel. Tarts velem és görgess a tovább után!
A 21. század margójára
Napról-napra újabb és újabb innovációk és technológiák látnak napvilágot az élet minden területén, emellett elsődlegessé vált a kényelem, mint szempont és ez alól nem képez kivételt a „cipőipar” sem. A Nike az utóbbi időben egyre nagyobb hagsúlyt fektet futócipőinek „boostolására” 🙂 Itt van például a Flyprint technológia, melyről a kenyai futó-Eliud Kipchoge-kapcsán írtam. Ezek függvényében bátran ki merem állítani, hogy az említett gyártó élenjár a fejlesztések területén… Az lenne a meglepő, ha nem így lenne.
Mi is az a joyride?
Első blikkre úgy festhet, mint egy zacskóba töltött maréknyi cukorka, de a valóság ennél egy fokkal kifinomultabb. Az egésznek az alapja az, hogy a kis gyöngyöcskék nem kvázi tömörítve vannak, hanem „független” darabokként „tömörülnek” eggyé, a „sok jó ember kis helyen is elfér” című effektus alapján 😀
Igaz, hasonlít a boosthoz, de közel sem az. Az újdonság abban rejlik, hogy ez a többezer darab TPE (műanyag és gumi kopolimer) extra kényelmet nyújt viselőjének. Ezt már sokszor hallottuk, ám ezek a kis golyócskák ergonómiailag arányos a talpunk szerkezetével, például a sarokrésznél egy vastagabb réteg található és így tovább a lábujjakig, továbbá a talaj és a futó talpának érintkezési felületei alapján rendezték el a kis labdákat.
Felsőrész
Az upperről jelen esetben nem mondanék sokat, hisz most nem ő van a célkeresztben. A flyknit technológiáról van szó, ami köztudottan az egyik legkényelmesebb élményt biztosítja mind utcai, mind sportolási körülmények között. Tehát elmondhatjuk, hogy ez a lépő a kornak megfelelően kielégíti a futók szükségleteit, Ssőt…
Miért jó választás?
Egy nálam bölcsebb ember egyszer azt mondta, hogy futócipőn nem spórolunk, főleg ha szabadtéri futásról beszélünk, hisz cáfolhatatlan, hogy mennyire intenzív terhelést kapnak a térdizületek, a bokák és még sorolhatnám… Elsősorban nem csak azért jó choose, mert puha… nem-nem… Ami a legfontosabb, hogy ez a párnázsi rendszer elnyeli az ütközés során létrejövő nyomást, mely jobb továbbgördülési lehetőséget nyújt a sportolónak. Ez természetesen nem csak a talpnak kedvez, hanem az összes terhelés alatt levő ízületeknek, porcoknak. Emellett sokkal hamarabb képes a láb is regenerálódni egy kiadós félmaraton után, hisz nincs „akkora” terhelésnek kitéve.
Végszó
Elsőre ez nem tűnhet akkora fejlődésnek, hisz már most is léteznek olyan kényelemmel ellátott futócipők, melyekben a betonon futás sem okoz kellemetlenséget hosszú táv esetén. Az több mint valószínű, hogy nem egy Vans autchentic árával fog vetekedni, de a kényelmet meg kell fizetni. Azt még megjegyezném, hogy a gyöngyönfutás élményét augusztus 15-től lehet kipróbálni a „Nike Joyride Run Flyknit” lépőben.